lastik fiyatları

Kategori | HABERLER

Michelin ve Toyota işbirliği ile Toyota Yaris’in 1.0 modellerinde daha fazla yakıt tasarrufu

Michelin-LogoMichelin ve Toyota, Ar-Ge alanında gerçekleştirdikleri ortaklıkla, daha emniyetli, ekonomik ve çevre dostu otomobillerin üretilmesine katkıda bulunmak üzere basit ve ulaşılabilir çözümler sunuyorlar.

2009 yılının başında piyasaya sunduğu yeni 1.0-litre modelinde Michelin Energy Saver lastiklerini tercih eden Toyota Yaris, gelecekteki tüm 1.0 modellerinde de yalnızca Michelin Energy Saver lastikleri kullanacak. Yeni Toyota 1.0-litrenin düşük çevresel etkisine katkıda bulunan Michelin Energy Saver lastikleri, yakıt tüketimini 100 km’de 0.2 litre azaltırken, CO2 emisyonlarını ise km’de 4 gram düşürüyor.

Michelin, Energy Saver lastiği ile, Toyota’nın kompakt şehir otomobiline dört farklı alanda performans sağlayan bir lastik temin etmeyi başardı. Michelin Energy Saver lastikleri belirgin şekilde daha yüksek yakıt verimi, üstün yol tutuşu, uzun sırt ömrü ve daha konforlu bir yolculuk sunuyor.

Michelin ve Toyota araştırma ve geliştirme ekipleri, bu sonuca ulaşmak için, koordineli bir çalışma gerçekleştirdiler. Yeni silica formları ihtiva eden kauçuk bileşiği ve lastik tasarımı ile üretim prosesleri için yenilikçi çözümler üretildi.

Michelin energy saver lastikleri ile 10 milyar litreden fazla yakıt tasarrufu

15 yılı aşkın süredir yakıt tüketimi üzerinde lastiklerin etkisini azaltmaya odaklanan Michelin, 1992 yılında, kauçuk bileşiklerine silica katarak lastiğin enerji ihtiyacının azaltılabileceğini, buna karşılık aynı zamanda yol tutuşu ve aşınma-direnci gibi diğer temel alanlarda performansın optimize edilebileceğini ispatladı. Michelin, bu tür lastikleri ilk piyasaya sunduğundan beri, 11 milyar litreden fazla yakıt tasarrufu gerçekleştirilmesine, dolayısıyla atmosfere salınan CO2 miktarında 28 milyon metrik tonun üzerine bir azalma sağlanmasına yardımcı oldu.

Michelin Hakkında:

Michelin uçak, otomobil, bisiklet/motosiklet, inşaat makineleri, zirai araçlar, kamyon ve Amerikan Uzay Mekiği gibi her çeşit taşıt ve araç için lastik üretmek ve pazarlamak suretiyle, eşya ve insanların taşınabilirliklerini sürdürülebilir şekilde iyileştirmeye kararlıdır. Michelin ayrıca, ViaMichelin.com internet sitesi üzerinden elektronik ortamda seyahat destek hizmetleri sunmaktadır. Clermont-Ferrand, Fransa merkezli Michelin 170’ten fazla ülkede faaliyet göstermekte olup, yılda 177 milyon lastik üretimi gerçekleştirmektedir. Şirketin toplam çalışan sayısı 117.500’den fazladır ve 19 farklı ülkede 68 üretim tesisi bulunmaktadır. Michelin dünya genelinde 90’dan fazla ülkede her sene 16 milyonun üzerinde harita, atlas, turist rehberleri, restoran ve otel rehberleri yayınlamaktadır. Geçtiğimiz sene, tüm dünya genelinde bir milyon adet Michelin Rehberi satılmıştır.

Sorun - Cevaplayalım

HIZLI LASTİK ARAMA